Povolanie: Pretekár F1 , Majster sveta v F1 2007
Miesto narodenia: Espoo, Finsko
Znamenie: Váhy
Výška: 175 cm

Životopis

Dvadsaťjedenročný Fín Kimi Räikkonen prekvapil svet F1 v roku 2000, keď ho angažoval Peter Sauber pre svoj tím. V tom čase totiž ešte nemal potrebnú superlicenciu a tak bol jeho štart v najlepšej súťaži sveta otázny. Räikkonen sa stal s 23 odjazdenými pretekmi jedným z najneskúsenejších pilotov, ktorí nastúpili do F1. Presvedčivé výsledky v testoch však do Petra Saubera vliali vieru v jeho schopnosti. Už v ôsmich rokoch začal Kimi jazdiť na motokárach. Pretekať však začal až, keď mu bolo desať. Postupne sa však výrazne zlepšoval a napokon sa stal najlepším Fínom v histórii motokár. Okrem majstrovstiev Fínska a Škandinávie vyhral i európsku Grand prix. V roku 1999 vyskúšal formulu Ford, ale dlho v nej nezostal. V nasledujúcom roku už závodil v britskej formule Renault. Tu predviedol svoj talent naplno a dokázal vyhrať sedem z desiatich podujatí. Keď ho v roku 2000 oslovil Peter Sauber, Kimi ani na chvíľu neváhal. Šéf Sauberu veril, že sa Räikkonen aklimatizuje v F1 tak rýchlo, ako mladý Angličan Jenson Button rok predtým. V Kimiho prípade sa však vynoril veľký problém. FIA mu totiž nechcela udeliť superlicenciu potrebnú na pretekanie v tejto súťaži. Kimi totiž nikdy nepretekal v F3 alebo vo Formule 3000. FIA napokon Kimimu superlicenciu udelila, ale len podmienečne do konca sezóny. Ten čas však Räikkonenovi stačil. Jeho debut v Sauberi bol senzačný.